Co warto zobaczyć w Ustce?
Ustka to nie tylko wspaniałe piaszczyste plaże i Morze Bałtyckie. To także zabytki i wyjątkowe atrakcje dla całej rodziny. Co warto zwiedzić w Ustce? Każdy kto słyszał o tej nadmorskiej miejscowości wie, że Ustka szczyci się najdłuższą promenadą nadmorską w Polsce. Co zobaczyć można na promenadzie? Przy ulicy Limanowskiego zlokalizowane jest Muzeum Minerałów a w nim szkielety dinozaurów i wspaniałe okazy minerałów z całego świata. W porcie zachwycić można się wspaniałym widokiem z latarni morskiej. Przy ulicy Marynarki Polskiej warto zajrzeć do piekarni państwa Brzóska i Muzeum Chleba. Po zachodniej stronie portu koniecznie odwiedzić trzeba baterię Bunkrów Bluchera – coś dla miłośników militariów i historii.

Dolina Charlotty
Przyjeżdżając do Ustki nie można zapomnieć o urokliwej Dolinie Charlotty. To właśnie tam koncertowały największe sławy rock&rolla z Carlosem Santaną na czele.Co roku odbywają się tam koncerty Legend Rocka oraz Kabaretony. Dla dzieci wspaniałą atrakcją będzie ZOO (można zobaczyć między innymi żubry, lemury i wiele innych) oraz fokarium.

Słowiński Park Narodowy
Choć oddalony od Ustki o około 80 kilometrów to jednak warto zaplanować jeden dzień na wycieczkę do Łeby i zwiedzanie jedynych w Polsce ruchomych wydm. Warto również odwiedzić Kluki i wspaniały skansen – Muzeum Wsi Słowińskiej.

Swołowo
Jedna z nielicznych zachowanych w tak dobrym stanie wsi słowińskich z zabytkową Zagrodą Albrechta i skansenem. Coś dla miłośników sztuki i kultury ludowej. Szczególnie godne polecenia dla miłośników tradycyjnej ludowej kuchni.